Bireysel psikoterapi, danışanımla bireysel çalıştığımız görüşmelerdir. Aramızdaki güven ve uyuma dayanır. 

Bireysel psikoterapinin amacı, danışanın duygusal ve davranışsal değişimine profesyonel olarak destek vermektir. Danışanın bireysel psikoterapiye baş vurma nedeni sıkıntı veren bir durumu değiştirmek/sonlandırmak, bir ilişkiyi yeniden düzenlemek ya da artık hoşuna gitmeyen bir tutumunu değiştirerek yerine yeni bir tutum geliştirmek istemesi olabilir.  

Değişim isteği, genellikle bir ihtiyaçtan kaynaklanır. İhtiyaç, yaşanan bir zorluk ya da bir sorunla kendini gösterebilir. İhtiyaçlar da sorunlar da kişiye göre farklılık gösterse de bireysel terapilerde sık sık tüm insanlığın ortak ihtiyaçları olan konularda çalışılır. Güvende olma, canlı ve değerli hissetme, anlama ve anlaşılma, sevilme ve tamamlanmış hissetme ihtiyacı aklıma gelen bazı örnekler.

Bireysel psikoterapi kaygı bozuklukları (panik atak, OKB, sosyal fobi vb.), depresyon, yeme bozukluğu gibi psikiyatrik hastalıkların iyileşmesinde (bazen ilaç kullanımına ek olarak, bazen de tek başına) etkilidir. Psikiyatrik tanısı olsun olmasın sorunların çözümünde kullanılan psikoterapi aynı zamanda kişinin kendisini tanımasını da sağlar.

Ayrıca eğer;

Hayatınızı daha neşeli, doyumlu ve anlamlı yaşamak istiyorsanız,

Farkındalığınızı arttırmak istiyorsanız,

Romantik ilişkilerinizde daha mutlu olmak istiyorsanız,

Diyet yapıp durmaktan sıkıldıysanız ve alternatif arıyorsanız,

Sizin için önemli bir konuda çelişki içinde hissediyorsanız,

Kronik bir hastalığınız (diyabet, kalp hastalığı vb.) var ve bu duruma uyum sağlamakta zorlanıyorsanız,

Bir yakınınız hastaysa ve bu süreçte zorlanıyorsanız,

Hayatın anlamını sorguluyorsanız, 

Meslek seçimi yapmaya çalıştığınız bir dönemdeyseniz,

Bir konuda özgüveninizi geliştirmek istiyorsanız,

Başarınızı arttırmak isteyen bir öğrenci, sporcu, sanatçı ya da profesyonelseniz 

bireysel psikoterapiden yine faydalanabilirsiniz.

Bireysel görüşme için bana telefon ya da e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz. Karar verdiğinizde önce size e-posta yoluyla bir bilgi formu gönderilecektir. Formu okuyup doldurduktan sonra ilk randevu tarihi belirlenir ve görüşme linki WhatsApp yoluyla gönderilir.

Bireysel görüşme, 1 saat sürer ve Zoom üzerinden çevrimiçi (online) olarak yapılır. Seansların sıklığına, ilk görüşmede danışanla birlikte karar verilir; süreçte danışanın ihtiyaçlarına göre güncellenebilir.